Plasenta Tutulması için Homeopati Tedavisi ve Remediler

Plesanta tutulması, plasentanın bebeğin doğumundan sonraki 30 dakika içinde doğmamasıdır. Ciddi enfeksiyona veya hayatı tehdit eden kan kaybına yol açabileceğinden ciddi bir problemdir.

Plasenta tutulması yaygın bir durum değildir, ancak ciddi olduğu için bir sağlık ekibi tarafından yönetilmesi gerekecektir.

Nedenler 

Bir plasenta, kasılmalar onu dışarı atacak kadar güçlü değilse veya serviks kapanır ve plasentayı rahmin içinde tutarsa ​​tutulabilir.

30 yaşın üzerindeyse, prematüre bir bebeği varsa veya doğumun ilk ve ikinci aşamaları çok uzunsa, plasenta kalma riski daha fazladır. Rahminiz ile ilgili bir miyom veya başka bir sorununuz varsa da olabilir.

Birçok kadın, yalnızca plasentanın doğumuna yardımcı olmakla kalmayıp aynı zamanda doğum sonrası kanama riskini azaltmaya da yardımcı olan bir syntocinon (oksitosin hormonunun sentetik bir versiyonu) enjeksiyonuna sahip olacaktır. Bu enjeksiyona ‘aktif yönetim’ denir. Anne enjeksiyonu yaptırmamayı seçerse buna ‘beklenti yönetimi’ denir.

Belirtiler 

Tutulan plasentanın ana semptomu, bebek doğduktan sonra plasentanın rahimden tamamen çıkmamasıdır. Plasenta çıkmadan önce başka bir semptom kanama olabilir.

Geride bir plasenta parçası kalırsa, doğumdan günler veya haftalar sonra semptomlar gelişebilir. Bunlar şunları içerebilir:

  • ateş
  • vajinadan kötü kokulu bir akıntı
  • ağır kanama
  • vajinadan çıkan büyük doku parçaları
  • ağrı

Plesanta Tutulması için Homeopatik Tedavi ve Remediler

Plesanta tutulması gibi durumlar için doğal ve alternatif bir tedavi yöntemi olarak homeopati sahip olduğu bazı çözümler ile öne çıkmaktadır. Ana şikayet olarak plasenta tutulması olan bir hastaya ilk olarak kapsamlı bir anamnez uygulanır. Bu anamnezde hasta kişinin zihinsel, fiziksel ve duygusal seviyelerindeki mevcut hastalık belirtilerinin tespit edilebilmesi için çok sayıda soru sorularak hasta kişinin mevcut durumu tespit edilir. Daha sonrasında alanında uzman homeopat doktor tarafından yapılacak olan değerlendirme ile hasta kişinin göstermiş olduğu semptomların tümüne uyacak en doğru remedi seçilerek hasta kişinin tedavisine başlanır. Bu kapsamda plesanta tutulması için homeopati tedavisinde kullanılan remediler ve bu remedilerin hangi durumlarda tercih edilmesi gerektiği aşağıdaki gibidir.

Belladonna –  Sıcaklık hissi – kan fışkırması, kırmızı, kızarmış yüz olabilir ve herhangi bir sarsıntı veya sarsıntı hissi onu çok üzecektir. Doğum genellikle oldukça yoğundur, bu nedenle plasentayı dışarı itmeden önce duraklaması ve yeniden gruplanması gerekebilir.

Caulophyllum – Titreme ile kasılmaları

Cantharis – Bir dışarı atma eylemi yaratır – bu, herhangi bir kasılma, kanama veya bebeği dışarı atmak için hareket olmadığında düşük yapmak için de kullanılabilir.

Cimicifuga – Titreme ile kasılmala

Ipecac – Kanama ile kasılmala

Pulsatilla – Kasılmalar zayıfsa veya yoksa

Secale – Uzun yorucu bir çalışmanın ardından

Sepia – Genellikle birkaç hamileliği olan bir kadında, yüksek düzeyde yorgunlukla sonuçlanan bir doğum olabilir – zihinsel olarak bitmiş hissi – bu nedenle plasentayı doğurma zamanı geldiğinde kelimenin tam anlamıyla çok az iradeleri kalır.

Yorum yapın