Öfke sorunlarını tedavi etmek için geniş bir Homeopati kapsamı vardır. Homeopatik ilaçlar, öfkeli mizaçları değiştirmek için beynin daha derin seviyelerine giderek dinamik bir düzlemde çalışır. Öfkeye yol açan ruh halini ve olumsuz düşünceleri dengelemeye yardımcı olurlar. Öfke tedavisinde kullanılan homeopatik ilaçlar doğaldır, güvenlidir ve alışkanlık oluşturmaz. Uygun ilaç, vaka geçmişi ve semptomların ayrıntılı bir çalışmasından sonra seçilir. Öfkenin temel nedenini bulmak için kişinin çocukluk geçmişine özel önem verilir. Homeopati ile öfke tedavisinde, hasta kişinin fiziksel, zihinsel ve duygusal seviyelerinde tüm semptomlar ele alınarak değerlendirilir. Öfke için homeopati tedavisinde kullanılan remediler ve hangi durumlarda tercih edilmesi gerektiği aşağıda yer almaktadır.

Nux Vomica

Kolayca gücenebilen ve olmayan konularda öfkelenen kişilerin öfkelenmesinde faydalıdır. Konuşmaya karşıdırlar ve en zararsız sözlerden rahatsız olabilirler. Öfke nöbetleri sırasında şiddetli ve taciz edici olurlar. Güçlü irade, hata bulma doğası, hırs ve işkoliklik vardır. İş hayatında kaybettikten sonra öfkeli bir mizaç geliştiren kişiler için de faydalıdır.

Staphysagria

Özellikle kişinin uzun süredir öfkesini bastırdığı ve şimdi şiddetli patlamalara maruz kaldığı durumlarda öfke için faydalıdır. Kişilerde bastırma dönemleri, ardından öfke patlamaları dönemleri vardır. Ayrıca bir zihinsel/fiziksel istismar öyküsü vardır, aşağılanma genellikle Staphysagria’ya ihtiyaç duyan kişilere kadar izlenebilir.

Aurum Met

En ufak bir çelişkide öfkelenen kişilerin öfke tedavisinde kullanışlıdır. Bu tür kişiler, kendilerinden ani, patlayıcı bir tepkiye yol açan çelişkiye karşı hassastır. Buna ek olarak, bu tür kişiler doğaları gereği melankolik olabilir, öz-değer eksikliği ve çok düşük benlik saygısı yaşayabilirler. Umutsuzluk ve kendini suçlama davranışları da gözlenir.

Tarentula Hispanica

Kızgınken bir şeyler fırlatma eğiliminin olduğu öfke için kullanışlıdır. Bu tür kişiler kendilerine veya başkalarına öfkeyle saldırma eğilimindedir. Sabırsızlık, inatçılık ve yüksek düzeyde sinirlilik, Tarentula Hispanica’nın öfke için Homeopatik ilaçlar arasında en uygun seçim olacağı kişilerde dikkat edilmesi gereken diğer özelliklerdir. Bu tür insanlar dürtüsel olabilir, duygusal kontrolden yoksun olabilir ve aşırı derecede huzursuz olabilir, vb.