Homeopati Hangi Hastalıkları Tedavi Eder (İyi Gelir)?

Homeopati, 1700’lü yılların sonunda Alman Doktor Samuel Hahnemann tarafından bilimsel bir çerçeveye oturtularak bilim ve tıp dünyasına sunulmasından bugüne kadar büyük bir gelişme göstererek bugün en çok tercih edilen doğal, tamamlayıcı ve alternatif tıp tedavisi olarak milyonlarca kişi tarafından güvenle kullanılmaktadır.

Günümüz tedavi yöntemlerinde hastalık adı ve ona göre bir ilaç tedavisi yada cerrahi müdahale söz konusudur. Ama homeopatide hastalık tedavisi değil hastanın bizzat kendisi tedavi edilmektedir. Homeopati, hasta kişiyi zihinsel, fiziksel ve ruhsal seviyelerindeki tüm sorunları ele alan ve gösterilen her bir semptom (belirti) için en uygun homeopatik ilacın (remedi) verilmesi ve sonrasında hastanın takibiyle tedavi etmeyi amaçlamaktadır.

Homeopati ile tedavi edilebilen kişiler arasında her yaştan kişiler yer almaktadır, yeni doğan bebeklerden, çocuklara, yaşlı insanlara, hamile kişilere ve hassas kişilere kadar her yaş grubu için güvenle kullanılabilen, ideal bir tedavi yöntemidir. Güvenilir olmasının ana prensibi homeopatik ilaçlarda (remedilerde) kimyasal toksisite bulunmamaktadır.

Bu yazımızda homeopati tedavisi ile iyileşebilen hastalıkları listeleyeceğiz ve sitemiz içerisinde ayrı bir konu olarak yazdığımız hastalıkları ve homeopatik tedavileri var ise linklenmiş olarak gözükecektir.

Homeopati ile Tedavi Edilen Hastalıklar (Rahatsızlıklar)

Homeopatik ilaçların işe yaraması, hasta kişinin vücut ağırlığından bağımsız olarak çalışmaktadır. Homeopatik ilaçlarda dozaj kavramı için hastalığın durumu ve kişide oluşturacağı etkiler göz önüne alınarak verilmektedir. Homeopati insanlarda olduğu gibi bitkilerde ve hayvanlarda da aynı başarılı sonuçları verebilmektedir. Veterinerlikte kullanılan homeopatik remediler ile kedi, kuş, köpek, evcil hayvanlar, çiftlik hayvanları tedavi edilebilmektedir. Yine aynı şekilde tarımda kullanılan homeopati için ise Agrohomeopati isminde yayınlanan çok sayıda çalışma bulunmaktadır.

Homeopati ile tedavi edilen hastalıklar listemiz sürekli güncellenecektir…

“Homeopati Hangi Hastalıkları Tedavi Eder (İyi Gelir)?” üzerine 2 yorum

Yorum yapın