Akut Apandisit için Homeopati Tedavisi

Akut apandisit, apendiksin ani ve şiddetli iltihaplanmasıdırKarında ağrıya neden olabilir ve bu ağrı hızlı bir şekilde ortaya çıkabilir ve saatler içinde daha da kötüleşebilir. Ek, kalın bağırsağa bağlanan dar bir tüptür.

Akut Apandisit Belirtileri

  • Hasta aniden gelip kaybolan şiddetli kolikten şikayet eder.
  • Yüz ateş gibi kızarır.
  • Karında hassasiyet en azından kavanozda daha kötüdür.
  • Ağrı zonklayıcı, ileo-çekal bölgede lokalize
  • En ufak bir dokunuşa tahammülü yoktur. Yatak kıyafetlerinin dokunuşuna bile çok hassastır.
  • Yüz genişlemiş gözbebekleri ile kırmızıdır.

Akut Apandisit için Homeopati Tedavisi ve Remediler

Bir an önce doğru teşhis konulmalıdır. Vaka, rehberliğinde tıbbi tedaviye başlanması gereken cerrah tarafından görülmelidir. İnflamasyonun iç durumunu ve ilerlemesini anlamak için nabız düzenli olarak sayılmalıdır. Akut apandisit için homeopati tedavisinde deneyimli bir homeopat tarafından mutlak surette değerledirilmelidir. 

Belladonna 

Erken inflamatuar evrede, süpürasyon başlamadan çok önce, yani karında yaygın ağrı olduğunda faydalıdır. apendiksin patlaması, peritonite neden olur. 

Plumbum metallicum

Hastanın rahatlamak için en tuhaf duruşları aldığı şiddetli kolik için kullanışlıdır. Ağrı vücudun tüm bölgelerine yayıldığında verilir. Şiddetli kolik, göbek deliği omurgaya baskı yapıyormuş gibi görünene kadar karın kaslarının geri çekilmesine neden olur.

Bryonia alba

Karın duvarında gerginlik vardır.Yanık ağrıları, baskıyı artırma, öksürme ve nefes almada faydalıdır. En ufak hareket büyük acıya neden olur. Hastanın ağrıyan tarafı üzerine yatması, baskı yapması, dinlenmesi ve soğuk şeyler yapması daha iyidir. Taş gibi yemek yedikten sonra mideye gelen baskıya iyi gelir. Epigastrium hassastır.

Magnesia phosphorica

Midenin spazmodik krampları, kıstırma, kavrama ve kıstırma ile rahatlamayan geğirme için faydalıdır. Ayrıca ısıtarak ve ovuşturarak hastayı eğilmeye zorlayan gazlı kolik için de faydalıdır.

Yorum yapın