Albüminüri için Homeopati Tedavisi

Albüminüri veya proteinüri, böbreklerdeki hasardan kaynaklanan idrarda çok fazla protein bulunması durumudur.

Albüminüri için Homeopati Tedavisi ve Remediler

Homeopati, hasta kişinin göstermiş olduğu tüm semptomları inceleyen ve 200 yıldan fazla bir zamandır keşfedilen mineral, bitki ve hayvansal ürünlerden elde edilen homeopatik ilaçların (remedi) etkileri ile eşleştirme yapan ve hastanın bütüncül olarak iyileşmesini amaçlayan alternatif, doğal, ağrısız, acısız bir tedavi yöntemidir. Deneyimli homeopat hekim tarafından alınan anamnez sonrasında hastanın zihinsel, fiziksel ve duygusal seviyelerinde göstermiş olduğu tüm hastalık belirtileri ve aile geçmişi dahil bilgiler değerlendirilir ve hastanın belirtilerine uyacak en uygun remedinin seçimi ile homeoaptik tedavi başlatılır. Similum yani doğru remedi bulunduğunda hasta yumuşak bir şekilde iyileşme gösterir ve şikayet ettiği tüm sorunlarda büyük bir ilerleme kaydeder. Albüminüri için homeopati tedavisinde çok sayıda remedi kullanılmaktadır ve bu remedilerin hangi durumlarda kullanılması gerektiği aşağıdaki gibidir.

APIS MELLIFICA

Nefrit ile albüminüri. Yetersiz yüksek renkli idrar. Dökümlerle dolu idrar, kan içerir. Kahve renkli tortu. Yüzde, göz kapaklarında, bacaklarda, ayak bileği ekleminde ve ayaklarda ödem, şişlik. Susuzluk olmadan ödem. İdrar yaparken yanma ve ağrı.

CANTHARIS

İdrar albümin ve kan içerir. Sürekli idrara çıkma arzusu. Dayanılmaz tenesmus, idrar öncesi, sırası ve sonrasında kesme. İdrar damla damla atılır. Yetersiz idrar. Böbrek bölgesi çok hassastır. Böbrek bölgesinde ağrı. Nefrit. Damla.

CANNABIS SATIVA

 Yetersiz, yanan idrar, damla damla geçti. İdrar yaparken mesaneye kadar uzanan yanma.

CALCAREA ARSENICOSA

Albüminüri ve düşme. Böbrek bölgesinin büyük duyarlılığı olan nefrit. Basınca duyarlı böbrek bölgesi. Sık idrara çıkma, her saat başı idrar yapar. Hamilelik sırasında albüminüri. Kalp hastalığı olan albüminüri.

CHIMAPHILA UMBELLETA

Halatlı, muko-pürülan tortu yüklü yetersiz idrar. İdrar yaparken yanma ve haşlanma ve sonrasında ıkınma. İdrarda kan pıhtıları. Sık idrara çıkma arzusu. Böbrek bölgesinde sürekli ağrı.

DULCAMARA

Nefrit. Böbrek bölgesinde ağrı. Sık idrara çıkma. Ağrılı idrara çıkma. İdrar, bulutlu, sümüksü veya pis. İdrarda kalın, mukuslu, pürülan tortu bulunur. Damla.

FERRUM IODATUM

İdrar koyu. İdrar, tatlı kokulu, koyu renkli, kalın beyaz tortu bırakan. Diyabetik kişilerde albüminüri. Özellikle sol böbrek bölgesinde ağrı.

HELONIAS

İdrar, bol, berrak, albümin ve fosfat içerir. Sürekli ağrıyan ağrı ve böbreklerde aşırı hassasiyet. Böbreklerde yanma hissi. İdrar yaparken yanan haşlanma. Sık istek ve dürtü. Kusma. Hamileliğin albüminaria’sı.

LYCOPODIUM CLAVATUM

İdrar yetersiz, albümin ve kan içerir. İdrarda kırmızı tortu. Gece boyunca poliüri. Özellikle sağ böbrek bölgesinde ağrı. İdrar yakıcı sıcak.

MERC COR.

İdrar albüminli. İdrar az veya bastırılmış. İdrar albümin ve kan içerir. İdrar sıcak, yanan, damla damla geçti. Sık idrara çıkma, daha kötü oturma. Yüzün ödemli şişmesi. Üst ve alt dudak şişmiş. Hamileliğin ilk birkaç haftasında idrar albüminlidir.

NITRIC ACID

Yetersiz, koyu, rahatsız edici idrar. İdrar, atın kokusu kadar güçlü veya rahatsız edici kokuyor. İdrar kanlı ve albüminli. İdrar bulanık. Nefrit. Böbrek bölgesinde yanma ve batma.

PHOSPHORIC ACID

Diyabetli albüminüri. Sık, bol, sulu, sütlü idrar. Geceleri sık idrara çıkma. Böbrek bölgesinde yanma. Zayıflık. Ateş sırasında veya ateşten sonra albümin varlığı.

PLUMBUM METALLICUM

Yetersiz idrar. İdrar albümin, kan, oksalat, epitel hücreleri, hiyalin döküntüleri içerir. Yüz ve göz kapaklarının şişmesi. Aşırı zayıflık.

TEREBINTHINA

Nefrit. Yanma, böbrek bölgesinde ağrı çekme. İdrar albümin ve kan içerir. İdrar az veya bastırılmış. Ağrılı idrara çıkma. Kahve telvesi veya kalın, sarı, sümüksü, çamurlu tortu ile dumanlı idrar. Yüz ve göz kapaklarının şişmesi.

Albüminüri sorununuz için homeopati tedavisi almak istiyorsanız, çevrenizde yada bölgenizdeki homeopati eğitimi almış doktorlar yada online görüşme kabul eden homeopat hekimlerden randevu alabilirsiniz. Dilerseniz sizler için hazırladığım tüm homeopat doktor listesine de göz atabilirsiniz.

Yorum yapın