Diyabetik Retinopati için Homeopati Tedavisi

Diyabetik retinopati, başlangıçta hafif göz kusurları yada hafif görme sorunlarına neden olsa da sonunda körlüğe neden olabilecek yüksek kan şekeri seviyelerinin neden olduğu bir komplikasyondur. Diyabetik retinopatinin görüşünüzü rahatsız edecek seviyeye gelmesi bir – iki yılı bulabilmektedir. Gözün arkasındaki ışığa duyarlı doku olan retinanın kan damarlarının zarar görmesinden kaynaklanır ve bu durum gözde katarakt, glokom, kırma kusurları, görme siniri iltihabı, göz kasları felci ve retinada çeşitli hasarlara neden olur. Şeker hastalığı kaynaklı görme sorunlarının en sık karşılaşılan nedeni diyabetik retinopati olmaktadır. Durum, tip 1 veya tip 2 diyabeti olan herkeste gelişme gösterebilir. Diyabetik retinopati genellikle her iki gözü de etkileyebilmektedir.

Diyabetik retinopati belirtleri şunlardan oluşabilir;

  • Yavaş yavaş kötüleşen görme
  • Görüş alanında uçan şekiller, noktalar
  • Bulanık veya düzensiz görme
  • Göz ağrısı ve kızarıklık
  • Değişen görüş
  • Bozulmuş renk görüşü
  • Karanlıkta görme zorluğu
  • Ani görme kaybı

Diyabetik Retionopati için Homeopati Tedavisi ve Remediler

Homeopati, kişiye özgü bütüncül, doğal ve alternatif tıp tedavisi olarak yıllar boyunca milyonlarca insana şifa veren bir tedavi yöntemi olarak Dünya Sağlık Örgütü tarafından da tanınmıştır. Homeopati’de kişinin zihinsel, fiziksel ve duygusal seviyelerindeki tüm rahatsızlıkları ele alınarak, kişinin durumuna en uygun homeopatik remedinin verilmesi ile tedavi sağlanmaktadır. Bir kişi diyabetik retinopati için homeopati tedavisi almak için başvursa, homeopati sayesinde sahip olduğu diğer hastalıklarından ve şikayetlerinden de bütüncül olarak kurtulma şansına sahip olacaktır. Diyabetik retinopatinin homeopati ile tedavisinde en sık kullanılan homeopatik remedileri ve kullanım için olması gereken durumları sizler için listeledik…

ARNICA MONTANA

Kanlı. Travma ve retina kanamasından dolayı çift görme. Yakın çalışmadan sonra gözlerde çürük, ağrılı his. Gezip gördükten, hareketli resimlerden sonra kendinizi yorgun ve ağır hissetme. Gözleri açık tutmalı. Kapatırken başım dönüyor. Fotofobi. Yüksek nesneler öne eğilir ve düşmek üzeredir. Sağ göz çıkıntılı, soldan daha büyük görünüyor.

BELLADONNA

Yatarken gözlerinde derin zonklama. Gözler şişmiş ve çıkıntılı hissediyor. Gözbebekleri genişledi. Bakıyor, parlak, konjonktiva kırmızısı, kuru, yanık, gözlerde ateş. Fotofobi. Çift görme. Körlük atakları, ardından sarı görme. Gözlerin yarı kapalı olduğu hissi. Okurken çizgiler eğri görünüyor.

LACHESIS

Difteri sonrası kusurlu görme, dış kaslar odağı korumak için çok zayıf. Burun kökünde bir düğümle bağlanmış iplerle gözler birbirine çekilmiş gibi bir his. Akciğer veya kalp rahatsızlıkları ile körlük. Acıdan gözleri sulanır. Göz içi kanamalar. Boğaza basıldığında gözler dışarı çıkmaya zorlanmış gibi geliyor. Loş görüş. Kararsız bakış, gözler boş boş döner.

PHOSPHORUS

Gözbebekleri büyük, sert, Koroidit hissi verir. Gözlerin fazla kullanılmamasına rağmen gözlerde ve kafada yorgunluk. Göz kapaklarında ve göz çevresinde ödem. İnci beyazı konjonktiva ve uzun kıvrımlı kirpikler. Glokom. Katarakt. Vitreus opasiteleri. Optik sinirin atrofisi. Görme ekseninin sapması nedeniyle çift görme. Kısmi görme kaybı. Dar görüş alanı. Sanki her şey bir sisle veya peçeyle ya da gözlerin üzerine sıkıca kapatılmış bir şeyle kaplanmış gibi bir his. Mum ışığı hakkında yeşil hale. Siyah noktalar gözlerin önünde uçuyor gibi görünüyor. Harfler kırmızı görünür. Retina damarlarının trombozu ve retinada dejeneratif değişiklikler. Işıklar ve görme halüsinasyonu ile retina sorunları.

PHYSOSTIGMA

Yanan kanlı gözler. Astigmatizma. Glokom. Öğrencilerin kasılması. Aşırı gözyaşı. Gözleri kullandıktan sonra sinirlilik ile siliyer kasların spazmı. Yörüngelerde ağrı. Artan miyopi. Göz kapağı gergin, kapatamıyor veya açamıyor. Fotofobi. Gece körlüğü. Vizyon titriyor. Muscae uçucuları, ışık parlamaları.

Diyabetik retinopati ve diyabet sorunlarınız için homeopati tedavisi almak istiyorsanız çevrenizde veya online görüşme alan homeopati eğitimi almış doktorlardan homeopatik görüşme randevusu alabilirsiniz. Sizin için homeopati doktorlarını bir araya getirdiğimiz listemize göz atmayı unutmayınız.

Yorum yapın