Gece Boşalmaları için Homeopati Tedavisi ve Remediler

Meni sızıntısını anlamak için önce meniyi anlamamız gerekir. Bir erkek boşaldığında, penisten salınan beyazımsı sıvıya meni denir. Esas olarak prostat ve seminal veziküller tarafından üretilen seminal sıvıdan oluşur. Seminal veziküller, prostatın arkasında bulunan küçük bezlerdir. Meninin küçük bir yüzdesi spermden oluşur.

Meninin genellikle sadece seks veya mastürbasyon sırasında penisi terk ettiği düşünülür. Ancak bazen meni, kişi cinsel olarak uyarılmadan penisin ucundan çıkabilir.

Semen sızıntısı cinsel aktivite sırasında sık görülen bir durumdur. Semen sızıntısına neden olabilecek durumlar da vardır. Bazılarının tedavi edilebilecek doğrudan bir nedeni olabilirken, diğerlerinin mutlaka herhangi bir tıbbi müdahale gerektirmesi gerekmez.

Nedenler 

Bilinçli cinsel uyarılmaya ek olarak, meni sızıntısının diğer yaygın nedenleri şunlardır:

 • gece boşalmaları
 • ilaç yan etkileri
 • prostat sorunları
 • sinir yaralanması

Gece boşalmaları

“Islak rüyalar” olarak da bilinen gece boşalmaları en çok ergenlik döneminde ve bazen bir erkeğin 20’li yaşlarında görülür. Çoğu erkeğin hayatlarının bir noktasında gece boşalmaları vardır.

Gece emisyonu, uyurken meydana gelen istemsiz bir sperm boşalmasıdır. Cinsel organlarınız yatak çarşaflarından uyarılırsa veya cinsel bir rüya sırasında olabilir. Islak bir rüya, tam boşalma yerine bir miktar semen sızıntısına neden olabilir.

Her halükarda, bir erkek çocuk ergenliğe girdiğinde gece boşalmaları oldukça yaygındır.

Önlemler 

 • Sırt üstü yatmayın
 • Geceleri süt kullanmayın
 • Aşırı yemekten kaçının
 • Gece yemeğinizi yatmadan en az 3 saat önce alın
 • Aşırı baharat, şarap, yumurta, et ve diğer uyarıcı şeylerden kaçınılmalıdır.
 • Bol sebze, meyve alınmalı
 • Çay, lor, tembuldan kaçınılmalıdır.
 • Yiyecekler iyice çiğnenmelidir
 • Akşam yemeğinden sonra çok sıvı almaktan kaçının
 • Gün içinde sık sık su için.
 • Yatmadan önce idrarı boşaltın.
 • Bu tür akıntılar sabah saatlerinde meydana geldiği için sabah erken kalkın
 • Aşırı ata binmekten ve bisiklete binmekten kaçınılmalıdır.
 • Sağlıklı bir ortamda derin nefes alma ve uzun yürüyüşler yapılmalıdır.
 • Aşka dayalı düşüncelerden ve tartışmalardan kaçınılmalıdır.
 • Günlük ve hafif egzersiz yapılmalı
 • Cinsel organları her gün temizleyin.
 • Orta derecede diyet alınmalı
 • Homeopati, gece emisyonunu iyileştirmek için en iyi ve güvenli tedavi yöntemini kanıtlayabilir.

Gece Boşalması için Homeopatik Tedavi ve Remediler

Homeopati, birçok hastalık ve kronik rahatsızlıkta kullanıldığı gibi, gece boşalması gibi cinsel sorunların çözümünde de güvenle tercih edilen bir doğal, alternatif tedavi yöntemidir. Gece boşalması ana şikayetiyle başvuran bir hastaya öncelikle kapsamlı bir anamnez yapılır. Bu anamnezde hasta kişinin zihinsel, fiziksel ve duygusal seviyelerinde göstermiş olduğu diğer hastalık belirtileri tespit edilir ve alanında uzman homeopat doktor tarafından yapılacak değerlendirme sonrasında hasta kişinin göstermiş olduğu semptomların tümüne uyacak en doğru remedi seçilerek hastanın tedavisine başlanır. Bu kapsamda gece boşalması için homeopati tedavisinde kullanılan remediler ve bu remedilerin hangi durumlarda tercih edilmesi gerektiği aşağıdaki gibidir.

Cantharis  – gece seminal emisyon, ardından vücudun her yerinde nahoş bir yanma ısısı, büyük endişe, ağırlık, gecenin geri kalanında uyuyamama; bir veya iki saat süren titreme ve gece uykusuzluğunun takip ettiği gece boşalması; gece boşalmasından sonra bir veya iki saat kısmi körlük; büyük bir umutsuzluk, kendini işe alamama ve böylece yaşam bir yük haline gelir; korkunç satyriasis; şiddetli ağrılı priapizm, meni yerine kan akması.

Caladium  – mastürbasyondan sonra penis çok gevşek; gece emisyonu rüyalarla veya rüyalar olmadan meydana gelir. Ereksiyonun olmadığı ileri evrelerde belirtilir. Herhangi bir cinsel uyarılma olmaksızın meydana gelen emisyonlar, kaladyum için iyi bir göstergedir.

Carbolic acid  – cinsel organlar gün boyunca alışılmadık derecede rahatlamış, zayıflamış durumda, ancak geceleri seminal emisyonla açık saçık rüyalar; cinsel organların yoğun yanma kaşıntısı.

Calcaria carb – erken mastürbasyonun kötü etkileri; gece terlemeleri, ardından zihin ve beden zayıflığı; artan cinsel istek, emisyona neden olur, ancak olağandışı zayıflık, hoşgörüyü takip eder ve boşalma gecikir; çiftleşme sırasında meni boşalırken yanma ve batma; baş ve sırtta baskı yapan ağrı’ alt ekstremitelerde halsizlik ve güçsüzlük; kolayca terleyin.

Argentum met – onanizmin etkileri; seminal emisyon; penis atrofisi ile hemen hemen her gece, ereksiyon olmadan.

Phosphoric acid – bu remedi, ardışık üç veya dört gece emisyonlar gibi seminal sıvı kaybının kronik etkilerine karşılık gelir ve hastayı büyük ölçüde zayıflatır. Fosforik asit altında tüm sistem zayıflar.

Anantherum Mur. – Zührevi iştahın büyük coşkusu, daha sık cinsel birleşme gerçekleştirilir; iktidarsızlık ile zührevi arzu; sık seminal ve prostat kayıpları; gece emisyonu, rüyalarla ve bilinçsizce.

Argentum Nitricum – Bu remedi, kalın sarı pürülan akıntılara, üretrada ağrı ve şişmeye ve emisyonlu cinsel rüyalara sahiptir. Üretra düğümlere doğru çekildiğinde, geceleri daha da kötüleştiğinde kordi için yararlıdır.

Nux Vomica  – erken mastürbasyonun kötü etkileri için Nux önemli bir remedidir. Hasta baş ağrısı çektiğinde, geceleri, özellikle sabaha doğru sık istemsiz emisyonlar olduğunda verilmelidir.

Sulphur – cinsel koşullarda kükürt, hasta zayıf ve halsiz olduğunda, mide rahatsızlıklarından muzdarip olduğunda ve sık sık istemsiz gece boşalması olduğunda faydalıdır ve onu çok yorar. Seminal akış ince ve suludur ve karakteristik özelliklerini kaybetmiştir. Genital organlar gevşer.

Antim crud – yumurtalık bölgesi üzerinde hassasiyet ile banyo yaparak kontrol edilen katamanyadan nemfomani; cinsel istek ve uyanıklık; şehvetli rüyalar olsun veya olmasın gece emisyonu.

Bufo – yalnızlığı, kendini kusuruna teslim etmeyi arzular; uzuvların spazmları ve ağrılı huzursuzluğu ile heyecansız hızlı boşalma; sık gece emisyonları, ardından güçsüzlük; yavaş emisyon veya tamamen yok; cinsel ilişkiye karşı isteksizlik; iktidarsızlık; tüm nezaket kaybıyla embesillik; mastürbasyon veya cinsel birleşme, epilepsiyi taklit eden, genellikle derin bir uykunun izlediği kasılmalara neden olur; cinsel organlara dokunma eğilimi.

Yorum yapın