Glokom (Göz Tansiyonu) için Homeopati Tedavisi

Glokom (göz tansiyonu), halk arasında karasu olarakta tarif edilen, gizlice ilerleyen, pek fazla belirti vermeyen, optik sinire zarar veren bir grup göz bozukluğunu tanımlamak için kullanılan genel bir terimdir. Görme kaybına yol açan optik sinir hasarının en yaygın nedenidir. Çoğu durumda, gözün ön kısmında sıvı birikir. Bu ekstra sıvı göze baskı uygulayarak optik sinire yavaş yavaş zarar verir. Bu basınç, göz içi basıncı veya göz basıncı olarak bilinir.

Tedavi edilmeyen veya kötü kontrol edilen glokom, kalıcı ve geri dönüşü olmayan görme kaybına ve körlüğe neden olabilir.

Glokom şikayeti olan hastalar aşağıdaki durumları yaşayabilirler;

  •  Göz ağrısı veya basıncı
  •  Baş ağrısı
  •  Işıkların etrafında gökkuşağı renginde haleler
  •  Az görme, bulanık görme, daralmış görüş veya kör nokta
  •  Bulantı ve kusma
  •  Kırmızı gözler

Glokom (Göz Tansiyonu) için Homeopati Tedavisi ve Remediler

Glokom için homeopati tedavisine başvuran hastalar, genellikle şikayetleri için alternatif tıp ve doğal tedavi yöntemlerini isteyen kişiler olmaktadır. Ağrısız, acısız bir tedavi yöntemi olan homeopati, 200 yıldan fazla bir zamandır insanlığa bütüncül şifa dağıtmakta. Homeopati tedavisinde hastalık ismi yoktur ve de hastalığı değil hasta kişiyi tedavi eder. Deneyimli bir homeopat hekim tarafından alınacak olan kapsamlı anamnez sonrasında glokom rahatsızlığı olan kişinin göstermiş olduğu tüm belirtilere en uygun remedinin verilmesi ile homeopati tedavisi başlamaktadır. Homeopati’de hasta kişinin zihinsel, fiziksel ve duygusal seviyelerindeki rüm rahatsızlık belirtileri ele alınarak çözüme gidilir. Glokom tedavisi için homeopatiyi seçen hasta, bulanacak remedi sayesinde hem glokom tedavisi hem de mevcut yada ileride oluşabilecek potansiyel hastalıklardan da korunmuş olacaktır. Homeopati’de glokom tedavisi için bir çok remedi bulunmaktadır bu remedilerin hangi durumlarda kullanılması gerektiği aşağıda yer almaktadır…

BELLADONNA

Glokom. Yatarken gözlerin derin zonklaması. Gözbebekleri genişledi. Gözler şişmiş ve çıkıntılı, bakıyor, parlak hissediyor. Konjonktiva kırmızısı; kuru, yanmak. Fotofobi. Gözlerde sızlanma. Egzoftalmus. Oküler illüzyonlar; ateşli görünüm. Diplopi, şaşılık, göz kapaklarının spazmları. Gözlerin yarı kapalı olduğu hissi. Göz kapakları şişmiş. Fundus tıkandı.

CEDRON

Sol göz üzerinde sızlanma. Göz küresinde şiddetli ağrı, göz çevresinde yayılan ağrılar, burun sızlaması. Haşlama gözyaşı. Supra-orbital nevralji periyodik. İrit, koroidit.

COMOCLADIA GLAUCOMA

Glokom, dolgunluk hissi. Gözbebekleri çok büyük geliyor. Gözlerin hareketi semptomları şiddetlendirir. Gözlerin büyük ve çıkıntılı, özellikle sağ hissi ile siliyer nevralji. Sobanın yanında daha kötü. Dışa doğru bastırılmış gibi hissediyor. Sol gözle sadece bir ışık parıltısı görür.

GELSEMIUM SEMPERVIRENS

Gözde bulanıklık ve rahatsızlık. Loş görüşlü, öğrenciler genişlemiş ve ışığa karşı duyarsız. Kasların kasılması ve seğirmesi ile orbital nevralji. Yörüngelerin arkasında çürük ağrı. Seröz iltihaplar. Vitröz bulanıklık ile derin iltihaplar. Gözler, kırmızı, ağrıyan ve şişmiş. Göz yaşarması olan veya olmayan gözlerde ağrı.

OSMIUM METALLICUM

Yanardöner görme ile glokom. Şiddetli supra ve kızıl ötesi nevralji. Şiddetli ağrılar ve gözyaşı. Yeşil renkler mum ışığını çevreler. Göz içi gerginliğin artması, loş görüş, fotofobi. Konjonktivit.

PHOSPHORUS

Glokom. Retina damarlarının trombozu ve retina hücrelerinde dejeneratif değişiklikler. Yaşlılarda ağrı ve eğri çizgilerin görüldüğü dejeneratif değişiklikler. Işıklar ve görme halüsinasyonu ile retina sorunu. Siyah noktalar gözlerin önünde uçuyor gibi görünüyor. Hasta gözleri el ile gölgelendirerek daha iyi görür. Gözlerin fazla kullanılmamasına rağmen gözlerde ve kafada yorgunluk. Mum ışığı hakkında yeşil hale. Optik sinirin atrofisi.

PHYSOSTIGMA

Glokom; konaklama parezi. Aşırı gözyaşı. Gözleri kullandıktan sonra sinirlilik ile siliyer kas spazmı. Bulanıklık veya filmden dolayı bulanık görme; nesneler karışık. Gözleri kullandıktan sonra ağrı; yüzen siyah noktalar, ışık çakmaları, göz kapaklarının seğirmesi ve göz kasları. Nistagmus. Konjonktivit.

PRUNUS SPINOSA

Glokom. Sağ göz küresinde patlayan ağrı, beyinden oksiputa yıldırım gibi fırlıyor. Ani ağrı, göz yaşarmasıyla daha iyi patlayacakmış gibi sol göz. Camsı salgı opaklığı. Gözler patlıyormuş gibi hissediyor.

SPIGELIA

Gözler döndürüldüğünde çok büyük, baskıcı ağrı hisseder. Gözbebekleri genişledi. Fotofobi. Gözlerin içinde ve çevresinde, yuvanın derinliklerine kadar uzanan şiddetli ağrı. Siliyer nevralji, gerçek bir nevrit.

Glokom (göz tansiyonu) için homeopati tedavisi almak istiyorsanız, bölgenizdeki yada online görüşme kabul eden homeopati doktorlarından randevu oluşturabilir yada sizler için hazırladığımız homeopati tedavisi sunan doktorlar sayfamıza göz atabilirsiniz.

Yorum yapın