Ksantelazma için Homeopati Tedavisi

Ksantelazma Nedir?

Çoğu vakada görme kalitesini etkilemeyen ama görsellik ve kişinin kendisini iyi hissetmesi konusunda problemlere neden olan, konum olarak göz kapaklarına yapışan sarı veya beyaz lekelere yada yağ bezelerine ksantelazma denmektedir. Bu tür bir yağ bezesine sahip kadınlarda, kapatmak amacıyla daha fazla makyaj yapılmasına neden olmakta ve bunun sonucunda da belirtiler daha fazla gelişme göstermektedir. Ksantom, derideki makrofajlarda yağ birikiminin neden olduğu bir deri lezyonudur. Daha az yaygın olarak, bir deri altı tabakasında bir ksantom meydana gelir.

Xanthelasma palpebrarum veya xanthelasma palpebrum olarak da bilinen ksantelazma, ksantomun en yaygın şeklidir. Genellikle üst göz kapağının medial kantus çevresinde yer alan bir düzlem ksantom türüdür. Üst ve alt göz kapakları simetrik olarak etkilenebilir.

Ksantelazma, birkaç ay içinde yavaş yavaş genişleyen, yumuşak, sarı-turuncu maküller, papüller veya plaklar olarak ortaya çıkan küçük bir yumru olarak başlar. Ailesel hiperkolesterolemi, Tip II hiperlipoproteinemi ve biliyer siroz ile ilişkilidir. Genellikle normal dolaşımdaki lipid seviyeleri ile ortaya çıkar.

Ksantelazma için Homeopati Tedavisi ve Remedileri

Homeopati bugün tüm dünyayada çok hızlı bir şekilde büyüyen bir alternatif tıp tedavi yöntemidir. Samuel Hahnemann tarafından 1700’lü yılların sonunda bilimsel bir çerçeveye oturturularak yayınlanan homeopati ilkeleri, hasta kişinin duygusal, zihinsel ve fiziksel seviyelerindeki tüm sorunları ele alan ve kişiye özgü tıp tedavisi yaklaşımıyla tedavi sunan bir tedavi yöntemidir. Ksantelazma tedavisi için allopatik yöntemler yerine alternatif tıp, doğal tedaviler ve yan etkisiz tedavi arayışında olanlar için homeopati çok büyük fayda göstermektedir. Ksantelazma tedavisi için homeopatik görüşmeye gelen hasta kişiye, çok sayıda soru sorularak sahip olduğu tüm sorunların listelemesi yapılır ve hasta kişinin durumuna en uygun homeopatik ilacın verilmesiyle tedavi sonuçlar. Ksantelazma tedavisinde en çok kullanılan homeopatik remediler ve hangi durumlarda kullanılması gerektiğini sizler için bir araya getirdik…

ALLIUM SATIVUM

Hazımsızlık ve nezle hastalıkları olan etli kişilere uyarlanmıştır. İçtiklerinden çok daha fazla, özellikle et tüketen hastalar. Sindirim, diyetteki en ufak düzensizliklerden dolayı bozulur. Kandaki yüksek kolesterol seviyesi. Vazodilatasyon özelliklere sahiptir.

BARYTA MURIATICA

Kandaki kolesterol seviyesinin artması. Özellikle yaşlılıkta belirtilir. Arterler üzerinde özel eylem. Arterlerde kolesterol birikmesi nedeniyle arterler sertleşir. Damar sertliği. Yüksek tansiyon. Nispeten düşük diyastolik basınç ile yüksek sistolik basınç. Kalp bölgesinde çarpıntı ve sıkıntı.

CARDUS MARIANUS

Bir karaciğer ilacı. Karaciğerdeki yağ metabolizmasını düzenler. Karaciğerde ağrı. Sol lob çok hassastır. Altın renkli idrar. Kandaki kolesterol seviyesini kontrol edin.

CHOLESTERINUM

Kandaki kolesterol seviyelerini kontrol eder. Karaciğer kanseri için bir remedidir. Safra kesesi taşlarında etkilidir.

FEL TAURI

Yağ metabolizmasını düzenler. Yağları emülsifiye eder. Duodenal sekresyonları arttırır ve bağırsakların peristaltik etkisini arttırır.

LYCOPODIUM CLAVATUM

Karaciğerde doğru yağ metabolizması. Karaciğere duyarlı. Şişkin karın, daha çok akşam 4-8 arası. Lycopodium hastasının özgüven eksikliği, muhalefete veya çelişkiye tahammül edemez. Sıcak yiyecekleri ve sıcak içecekleri tercih ederler. Tatlı için özlem.

PULSATILLA NIGRICANS

Hafif, uysal, çekingen, duygusal ve yırtıcı kişiler. Özellikle domuz eti veya sosis, tatlı, dondurmadan sonra zengin yiyecekler, yağ, kek, hamur işi yemekten kaynaklanan yüksek kolesterol seviyesi. Neredeyse tüm şikayetlerle birlikte susuzluk. Açık havayı tercih ederler.

THUJA OCCIDENTALIS

Lipid metabolizmasını kontrol eder.

Ksantelazma sorununuzu bir homeopat doktor ile çözmek istiyorsanız, şehrinizdeki homeopati eğitimi almış bir doktora yada online görüşme ile hasta bakan bir homeopat doktora görünmenizi tavsiye ederiz. Sizler için Türkiye’de tüm homeopat doktorları ve eczacıları listelediğimiz yazımıza da göz atmanızı umuyoruz.

Yorum yapın