Lipom için Homeopati Tedavisi ve Remediler

Lipom, genellikle derinin hemen altında bulunan ince, lifli bir kapsülde yağ hücrelerinin büyümesidir. Lipomlar en sık gövde, boyun, üst uyluklar, üst kollar ve koltuk altlarında bulunur, ancak vücudun hemen hemen her yerinde ortaya çıkabilirler. Aynı anda bir veya daha fazla lipom mevcut olabilir. Lipomlar en yaygın kanserli olmayan yumuşak doku büyümesidir. Lipomların nadiren sarkomatöz değişime uğrayabileceği hipotezi öne sürülmesine rağmen, bu olay hiçbir zaman inandırıcı bir şekilde belgelenmemiştir. Lipomların, malign uçta liposarkomları içeren tümör spektrumunun iyi huylu ucunda olması daha olasıdır. Çünkü klinisyenlerin karşılaştığı lipomların yarısından fazlası lokal olarak subkutandır.

Lipoma Nedenleri

Lipomların nedeni tam olarak anlaşılamamıştır, ancak onları geliştirme eğilimi kalıtsaldır. Küçük bir yaralanma büyümeyi tetikleyebilir. Fazla kilolu olmak lipomlara neden olmaz.

Lipom Belirtileri

  • Derinin hemen altında küçük [0,4 inç ila 1,2 inç] düğümler hissedilir.
  • Düğümler hareketlidir ve yumuşak, kauçuksu bir kıvama sahiptir.
  • Düğümlerin yavaş artışı

Lipom için Homeopatik Tedavi ve Remediler

Homeopati ile tedavi edilen hastalıklar arasında birçok kronik hastalık ve cilt hastalıkları bulunmaktadır. Ana şikayet olarak lipom için başvuran bir hastaya ilk olarak kapsamlı bir anamnez yapılır. Bu anamnezde hasta kişinin zihinsel, fiziksel ve duygusal seviyelerindeki mevcut tüm hastalık belirtileri tespit edilir. Daha sonrasında deneyimli bir homeopat doktor tarafından yapılacak olan değerlendirme ile hasta kişinin göstermiş olduğu semptomların tümüne uyacak en doğru remedinin tespit edilmesi ile tedavi süreci başlar. Homeopati, acısız, ağrısız, doğal ve alternatif tıp tedavi yöntemi olarak lipomlar içinde güvenle kullanılmaktadır. Bu kapsamda lipom için homeopati tedavisinde kullanılan remediler ve hangi durumlar için tercih edilmesi gerektiği aşağıdaki gibi olmaktadır.

CALCAREA CARB: Lipom  için çok faydalı remedidir. Soğuk havaya karşı hassasiyet ile kafada aşırı terleme eğilimi vardır. Haşlanmış yumurta ve misket limonu, tebeşir gibi sindirilemeyen şeyler için istek vardır. Uzun süredir kabızlığı ve asiditesi olanlar için uygundur, Lipomlarla ilişkili bulunabilir, Lipomların tamamen yok olmasına yardımcı olur.

SULPHUR:  Lipomların tedavisi için faydalı remedi. Ancak hangi ilacın hangi hastaya uyacağı, bünyesine bağlıdır. Tıpkı Calcarea Carb gibi, Sülfür de kullanımı için benzersiz yapısal semptomlara sahiptir. Kükürt seçimi için önemli bir yapısal özellik, vücutta aşırı sıcak hislerdir. Isı, avuç içlerinde, ayak tabanlarında ve kafada daha belirgin olabilir. Cilt çoğunlukla kuru kalır ve kirli görünür. Hastanın vakası ele alınırken şu anda veya geçmişte bir tür cilt sorununa bakılabilir. Bir başka karakteristik özellik, banyo yapmaktan belirgin bir isteksizliktir. Ve beslenme alışkanlıklarında hastanın tatlıya olan talebi yüksek olabilir.

BELLADONA: Yumruya dokunulduğunda kötüleşebilen ağrılı lipom için faydalı ilaç. Ağrıdan kurtulmada ve ayrıca Lipomu çözmede çok yardımcı olur.

THUJA: Vücudun  herhangi bir yerinden kaynaklanan lipomların tedavisinde faydalıdır. Yağ birikimlerinin tamamen dağılmasında faydalıdır. Çoğunlukla Lipomlu bir kişinin kan kolesterolü yüksek olduğunda önerilir.

Yorum yapın