Mide Karsinomu için Homeopati Tedavisi ve Remediler

Hasta, orta ya da sonraki yaşamında anemiktir ve bir süredir devam eden iştahsızlık, kilo kaybı ve enerji kaybı ile rapor eder. Bunu, yemekten tiksinme ile yedikten sonra dispeptik semptomlar rahatsızlık izler. MİDE KARKOİNOMUNUN bir vakası olabilir.

Mide karsinomu tanısının yayılma, kaşeksi veya ele gelen kitle bulguları ile önerildiği ve sinsi dispepsi veya anoreksi gelişen tüm hastalarda orta veya geç yaşta düşünülmesi gerektiği görülmektedir.

Midedeki karsinomun, gıdaya koruma, renklendirme vb. için eklenen ilgili kimyasallar olduğu gözlemlenmiştir.

Belirtiler

Mide kanserinin belirti ve semptomları şunları içerebilir:

 • Yutma güçlüğü
 • Yemek yedikten sonra şişkinlik hissi
 • Az miktarda yemek yedikten sonra tok hissetmek
 • Göğüste ağrılı yanma hissi
 • Hazımsızlık
 • Mide bulantısı
 • Karın ağrısı
 • İstenmeyen kilo kaybı
 • Kusma

Nedenler

Mide kanserine neyin neden olduğu net değil, ancak araştırmalar riski artırabilecek birçok faktör tanımladı.

Doktorlar mide kanserinin midedeki bir hücrenin DNA’sında değişiklikler geliştirdiğinde başladığını bilirler. Bir hücrenin DNA’sı, hücreye ne yapacağını söyleyen talimatları içerir. Değişiklikler, hücreye hızlı büyümesini ve sağlıklı hücreler ölürken yaşamaya devam etmesini söyler. Biriken hücreler, sağlıklı dokuyu istila edip yok edebilen bir tümör oluşturur. Zamanla hücreler parçalanabilir ve vücudun diğer bölgelerine yayılabilir (metastaz yapabilir).

Risk faktörleri

Mide kanseri riskini artıran faktörler şunlardır:

 • Gastroözofageal reflü hastalığı
 • Obezite
 • Tuzlu ve tütsülenmiş gıdalarda yüksek bir diyet
 • Meyve ve sebzelerde düşük bir diyet
 • Ailede mide kanseri öyküsü
 • Helicobacter pylori ile enfeksiyon
 • Uzun süreli mide iltihabı (gastrit)
 • Sigara içmek
 • Mide polipleri

Mide Karsinomu için Homeopati Tedavisi ve Remediler

Mide kanseri, mide karsinomu gibi rahatsızlıklar için doğal, alternatif, acısız, ağrısız bir tedavi yöntemi için homeopatiyi seçen hasta için alanında uzman, deneyimli bir homeopat hekim tarafından kapsamlı bir anamnez uygulanır. Bu anamnezde hasta kişinin zihinsel, fiziksel, duygusal seviyelerinde var olan tüm hastalık belirtileri tek tek tespit edilir ve homeopat hekim tarafından detaylı bir analiz sonrasında hem hastanın şikayetini giderecek hem de bütüncül bir bakış açısıyla diğer rahatsızlıklarına iyi gelecek bir homeopatik ilaç yani remediyi tespit ederek hastanın tedavisine başlanır. Mide karsinomu için homeopati tedavisinde kullanılan remediler ve hangi durumlarda tercih edilmesi gerektiği aşağıda yer almaktadır.

Bismuthum

Başlıca etkisi mide ve sindirim kanalı üzerindedir. Kusma, arınma ve halsizlik başlıca belirtileridir. Her yemekten sonra mide bulantısı, soğuk bir içecek alarak rahatlar, ancak mideyi tekrar açar açmaz, önce şiddetli bir geğirme, kokuşmuş bir koku ve ardından kesin öğürme ve ağrı ile kusma olur. Yanma, kramp ve vidalama; baş ağrıları genellikle gastralji ile değişir. Karın ameliyatı sonrası kusmalarda da endikedir.

Cadmium sulphuricum

Başlıca etkisi mide ve solunum üzerindedir. Kusma ve aşırı halsizlik anahtar ifadelerdir. Siyah kusma karakteristiktir. Yemeklerin tadı tuz gibi, bu da kusmayı tetikler. Karın ağrılı, hassas, timpanik ve kusma ile ağrılıdır. Kanser tedavisinin ciddi yan etkilerine karşı panzehir olarak kullanılır, özellikle terapiye neden olan kemoterapi ve radyasyon tedavisine, özellikle kemoterapi ve radyasyon tedavisine neden olan zayıflık, zayıflama, mide bulantısı, kusma, karaciğer hasarı, saç dökülmesi, anoreksiyaya neden olur ve zamanı hızlandırır. ölümün. Gastrit ile zayıf sindirim ; midede ağrı hissi ve midede sürekli giden his. Nabızlı ağrılı epigastrik tümörler.

Ornithogalum

Kronik gastrit ve bağırsak yolu kanseri gibi diğer abdominal endurasyonlarda düşünülmelidir. Cooper, etkileri geçene kadar bir damla anne tentür tedavisi önerir. Kanama ile mide ülseri. Yemek pilorik çıkıştan geçtiğinde ağrı artar. Kahve telvesi renkli maddelerin kusması. İştah kaybı.

Lycopodium clavatum

Çok şişkinlik ile sindirimde büyük bir zayıflığa sahiptir. Az yemek çok tokluk yaratır. Hasta yemek ve safra kusar. Çalkalama hissi ve gıcırdama ağrısı, sıcak su içmek daha iyidir. Zayıflamaya ve yetersiz beslenmeye yol açan kanser gibi derinde yerleşmiş kronik hastalıklarda faydalıdır.

Phosphorus

Tüm karında boş, tamamen gitmiş bir his için endikedir. Mide bölgesinde ağrılı nokta. Hasta rahatlamak için karnını ovuyor. Ağız dolusu yutmanın regürjitasyonu. Karın ağrısı soğuk su içerek iyileşir.

Tümör lokal olarak lenf bezlerine veya karaciğere yayıldığı için hastanelere başvuran hastaların yüzde 60’ının operatif önlemlerden fayda sağlayamadığı görülüyor. Standart operasyon, dalak hilusu, küçük omentum ve gastrokolik omentumdakiler de dahil olmak üzere lenf düğümlerinin çıkarıldığı subtotal gastrektomidir.

Yorum yapın