Akut Osteomyelit (Kemik İltihabı) için Homeopati Tedavisi

Lokal bir yaralanma geçirdikten sonra genç bir kişi, uzun bir kemiğin ucundan başlayarak şiddetli ağrı ve aşırı yerel hassasiyet ile gelir. Pus, lokal şişlik, kızarıklık ve ısı ile periostun altındaki yüzeye çıkar. 40 santigrat derece sıcaklık civarında belirgin bir artış var. Yukarıda yazdığımız durumlar söz konusu olduğunda teşhis AKUT OSTEOMYELİT olacaktır.

Akut osteomiyelit genellikle bademciklerde veya bir yarada olduğu gibi cilde odaklanmadan kaynaklanan koagülaz pozitif stafilokoktan kaynaklanır. Bazen pnömokoklar veya H. influenza sorumludur. Enfeksiyon bakteriyemiden kaynaklanır. Periosteumun altında veya bazen kemiğin medullasında yüzeye doğru ilerleyen küçük bir apse oluşur.

Akut Osteomiyelit (Kemik İltihabı) Belirtileri 

Osteomiyelit belirtileri ve semptomları şunları içerir:

  • Ateş
  • Enfeksiyon bölgesinde şişlik, sıcaklık ve kızarıklık
  • Enfeksiyon bölgesinde ağrı
  • Tükenmişlik

Bazen osteomiyelit belirti ve semptomlara neden olmaz veya belirti ve semptomları diğer problemlerden ayırt etmek zordur. Bu özellikle bebekler, yaşlı yetişkinler ve bağışıklık sistemi zayıflamış kişiler için geçerli olabilir.

Akut Osteomiyelitin (Kemik İltihabı) Nedenleri 

Çoğu osteomiyelit vakası, sağlıklı bireylerin bile cildinde veya burnunda yaygın olarak bulunan mikrop türleri olan stafilokok bakterilerinden kaynaklanır.

Mikroplar bir kemiğe aşağıdakiler de dahil olmak üzere çeşitli şekillerde girebilir:

  • Kan dolaşımı.  Vücudunuzun diğer bölümlerindeki mikroplar – örneğin, zatürreden akciğerlerde veya idrar yolu enfeksiyonundan mesanede – kan dolaşımınız yoluyla kemikteki zayıf bir noktaya gidebilir.
  • Yaralanmalar.  Şiddetli delinme yaraları, mikropları vücudunuzun derinliklerine taşıyabilir. Böyle bir yaralanma enfekte olursa, mikroplar yakındaki bir kemiğe yayılabilir. Bir kemiğinizi o kadar şiddetli kırdıysanız ki, bir kısmı cildinizden dışarı çıkıyorsa, mikroplar da vücuda girebilir.
  • Ameliyat.  Eklemleri değiştirmek veya kırıkları onarmak için yapılan ameliyatlar sırasında mikroplarla doğrudan kontaminasyon meydana gelebilir.

Akut Osteomyelit (Kemik İltihabı) için Homoeopati Tedavisi ve Remediler

Akut osteomyelit diğer bir ifadeyle kemik iltihabı sorunu tedavisinde doğal, alternatif, acısız, ağrısız bir tedavi arıyor iseniz homeopatik remediler ile oldukça başarılı sonuçlar elde edebilmektedir. Osteomyelit için homeopati tedavisinde kullanılan remediler ve hangi durumlar için tercih edilmesi gerekiyor aşağıda belirtilmiştir.

Calcarea phosphorica

Skroful ve gutlu yapıya sahip narin, uzun boylu, zayıf çocuklara uygundur. Osteoporoz, yavaş kemikleşme, kemik birleşmemesi, raşitizm. Bu çare, anayasal ifade üzerine öngörülmüştür. Kırık kemiklerin geç iyileşmesi. Kronik osteomiyelit üzerine akut.

Fluoricum acidum

Uzun kemikler üzerinde çürüme ve nekroza neden olan bir etkiye sahiptir. Nekrozlu kısmın çıkarılmasını kolaylaştırır. Yıkıcılık bu asidin kilit noktasıdır ve yavaş, derin, yıkıcı etkiler üretir. Hasta enerjik olarak hareket etmeye zorlanır. Deşarjlar ince, kötü, buruk, kaşıntıya neden olur. Fluoricum acidum sıcak bir hastadır ve her zaman soğukta daha iyidir.

Aurum metallicum

Skroful karakterlere implante edildiğinde sifilitik ve cıva özellikleri olan iyimser insanlara uygundur. Başın ekzostozisi, kafa derisinin altında topaklar; burun, damak ve mastoid kemiklerin çürümesi bu ilacın etkisine girer. Etkilenen kemiklerde ağrı, açık havada daha iyi ve geceleri daha kötü. Eklemlerde felç ve yırtılma ağrıları. kemiklere saldıran ülser eğilimi. Sıkıcı ağrılar ve yanan dikişler baskındır.

Mezereum

Mercurius solubilis, mezereum’un bitkisel analoğudur ve en önemli panzehiri deriyi, kemikleri, sinirleri ve mukoza zarını etkiler. Soğuk havaya karşı çok hassastır. Salgılar keskindir ve çok fazla irin içerir. Kemikler, özellikle uzun kemikler iltihaplanır ve şişer; çürürler ve ekzostoz geliştirirler; ağrılar geceleri daha kötüdür. Altında irin ile kalın bir kabuk veya kabuk oluşturur. Ülser kalın, sert ve ağrılıdır.

Silicea

Terra kemik ve kıkırdak hastalıklarında faydalıdır; çürüme ve nekroz. Kemiklerin yumuşaması. Silicea terra organizmayı fibrotik koşulları ve yara dokularını yeniden emmesi için uyarabilir. Tüm püstül oyuklar ile ilgilidir. Yabancı cisimlerin sınır dışı edilmesini teşvik eder. Osteomiyelitte, irin ve sekestrum kemiğin çürümesi ve nekrozu ile oluşur.

Gunpowder

Karbon-kükürt-kali nitrikumun bir karışımıdır. Barut, iyileşmeyen yaraları iyileştirmek için reçete edilir. Ayrıca akut enfeksiyonlar, çıbanlar, apseler ve ısırıklar için çok iyi bir remedidir. Antiseptik özelliklere sahiptir. Genellikle kullanılan barutun gücü düşüktür.

Calcarea fluorica

Kemik deformiteleri için mükemmel bir çözümdür. Yumru oluşumu ile kemiklerin ülserasyonu. Periostitis, özellikle kaburgalar, alt çene.

Yorum yapın