Erken Saç Beyazlaması için Homeopati Tedavisi

Beyaz saçlar kimilerine ekstra bir karizma katsada, vaktinden önce saçların beyazlaması dikkat edilmesi gereken bir konudur ve homeopati bu noktada da işe yarar tedaviler sunmaktadır. Beyaz saç kısmen kalıtsal bir özellikten ve yaşlanmadan kaynaklanmaktadır. Ebeveynler erken saç beyazlamasından muzdaripse, 20’li veya 30’lu yaşların başında saçlar beyazlıyorsa, o zaman sizinde saçlarınız er ya da geç ağaracaktır. Kalıtsal genlerden bağımsız olarak, çoğu insan yaşlandıkça grileşme belirtileri göstermeye başlayacaktır. 30’lu yaşlardan sonra her on yılda bir saçların beyazlama olasılığı %10-20 artar. Yaşla birlikte melanosit aktivitesi yavaşlar ve sonunda durur, böylece saça renk veren pigment olan melanin artık üretilmez. Yeni saçlar renklenmeden uzar ve şeffaf olan saçlar daha sağlıklı koyu saçlara karşı gri saç görünümü verir. Bazı durumlarda, gri saça B12 eksikliği veya tiroid dengesizliği neden olabilir.

Erken Saç Beyazlaması Durumu için Homeopati Tedavisi ve Remediler

Homeopati, günümüzün birçok ilacı ve tedavi yöntemi gibi semptomları baskılamak yerine köküne inerek onları tedavi eden doğal, alternatif ve ağrısız, acısız bir tedavi yöntemidir. 200 yıldan bu yana milyonlarca insan homeopati sayesinde bütüncül olarak şifalandı ve şifalanmaya devam ediyor. Erken saç beyazlaması durumunda homeopati tedavisi ile çözüm arayanlar için, hasta kişiden alınacak olan detaylı anamnez sonrasında, hasta kişinin zihinsel, fiziksel ve duygusal seviyelerindeki tüm rahatsızlıklar ele alınır ve vücudun işlemeyen, sorun çıkaran kısımları tespit edildikten sonra deneyimli bir homeopat hekim tarafından hasta kişinin tüm semptomlarını kapsayacak şekilde bir homeopatik ilaç (remedi) verilerek hastanın erken saç beyazlama durumuna çözüm bulunması amaçlanır. Bu niyetle erken saç beyazlaması durumları için kullanılan homeopatik remediler ve hangi durumlarda ne kullanılmasına ait bilgiler aşağıdaki gibi olmaktadır…

LYCOPODIUM CLAVATUM

Saç şakaklardan ve tepe noktasından dökülür. Saçın erken grileşmesi. Karın bölgesinden sonra saç dökülür. Lekelerde saç beyazlığı görülür. Emziren annede saç dökülmesi. Doğumdan sonra, yanan haşlanma, kafa derisinin kaşınması. Gün içinde egzersizden dolayı ısınan saçlar dökülür. Kepek. Şişkin karın. Hasta sıcak yiyecek ve içecekleri tercih eder. Tatlı için özlem. Kendine güvenini kaybetmiş çekingen kişilere uyarlanmıştır.

NATRUM MURIATICUM

Beyaz saç ve saç dökülmesi, özellikle anemik ve zayıf kadınlarda. Şiddetli baş ağrısı. Natrum mur hastaları depresif ve içe dönüktür. Teselli, şikayetlerini şiddetlendirir. Başkalarının önünde ağlayamaz. Ağlamak için yalnız kalmak istiyor. Son derece duygusaldırlar. Tuzlu ve tuzlu et arzusu.

PHOSPHORIC ACID

Fosforik asit saçın erken grileşmesini önler ve saçın rengini eski haline getirir. Keder veya sıvı kaybından sonra saçın ağarması ve saç dökülmesi. Saç incelir, dökülür. Zihinsel olarak kişi donuk ve kayıtsızdır. Kayıtsız. Her şeye kayıtsız. Konuşmaktan kaçınma. Ağlama eğilimi ile ev hastalığı. Umutsuzluk. Hem zihinsel hem de fiziksel olarak şiddetli zayıflık ve güçsüzlük.

PHOSPHORUS

Gri saç ve saç dökülmesi. Saçlar noktalar halinde büyük demetler halinde dökülür. Saç derisinde şiddetli kaşıntı ile kepek. Saçın erken grileşmesi. Soğuk, soğuk içecekler, çikolata ve şekerlemeler ister. İyimser mizaçlı, açık tenli, sarı veya kızıl saçlı, hızlı, canlı algılara ve hassas yapıya sahip uzun, ince kişilere uyarlanmıştır.

THYROIDINUM

Hormonal dengesizlik, özellikle tiroid hormonları nedeniyle gri saç ve saç dökülmesi. Tiroidin saçın grileşmesini ve dökülmesini durdurur.

VINCA MINOR

Saç tek noktalar halinde dökülür ve beyaz saçlar orada büyür. Başta nem sızdıran noktalar, saçlar birbirine karışmış. Tamamen kısa saçlarla kaplı kel noktalar. Kafa derisinin kaşınması. Karşı konulmaz kaşıma arzusu.

WIESBADEN

Saçlar hızla düşer ve uzar. Sert, kırılgan ve cansız saçlar.

Erken saç beyazlaması, saçların grileşmesinden şikayetçi iseniz, homeopati tedavisi ile bu duruma el koyabilirsiniz. Homeopatik görüşme için homeopati eğitimi almış homeopat doktorlardan randevu alabilirsiniz.

Yorum yapın