Olekranon Bursiti için Homeopati Tedavisi ve Remediler

Hasta, hafif şişlik ve hassasiyet ile tekrarlayan travma öyküsünden sonra dirsekte ani ağrıdan şikayet ediyor. Durum OLEKRANON BURSİTİ’dir.

Olekranon Bursiti Belirtileri

Dirsek bursitinin yaygın belirtileri şunlardır:

  • Dirsek arkasında ağrı
  • Dirsek ucunun kemik çıkıntısının doğrudan üzerinde şişme 3
  • Dirseğin sınırlı hareket aralığı
  • Ateş
  • Üşüme veya terleme
  • Dirsek arkasında kızarıklık
  • Şişmiş bölgenin etrafındaki deride çatlaklar (sıyrıklar/kesikler)

Olekranon Bursiti Nedenleri

Dirsek bursiti, dirseğin arkasına düşme gibi travmatik bir kazayı takip edebilir veya aniden ortaya çıkabilir. 5 Dirseklerini sert yüzeylere dayayan kişiler durumu kötüleştirebilir ve şişliği daha belirgin hale getirebilir.

Septik bursit olarak da adlandırılan enfekte dirsek bursiti, dirseğin arkasındaki derinin kesildiği veya aşındırıldığı ve bakterilerin girmesine izin veren bir yaralanmadan sonra ortaya çıkabilir. Gut ve romatoid artrit gibi sistemik inflamatuar durumları olan kişilerde, enfekte dirsek bursiti geliştirme şansı daha yüksektir.

Olekranon Bursiti için Homoeopatik Tedavi ve Remediler

Vücudun çevresinde çok sayıda bursa vardır ve bunların herhangi biri iltihaplanabilir. Belirgin bir neden olmadan ortaya çıkabilirler veya travma, tekrarlayan yaralanma veya artrite ikincil olabilirler. Çoğu durumda, tedavi gerekmez, yalnızca iltihaplı bölgenin korunması gerekir. Homeopati, doğal ve alternatif tıp tedavileri arasında 200 yıldan fazla bir zamandır güvenle kullanılan bir yöntemdir. Ana şikayet olarak olekranon bursiti için gelen bir kişiyi ilk olarak kapsamlı bir anamnez yapılır. Bu anamnezde hasta kişinin göstermiş olduğu diğer hastalık belirtileri tek tek toplanır. Daha sonrasında alanında uzman deneyimli homeopat doktor tarafından yapılacak olan değerlendirme ile hastanın göstermiş olduğu semptomların tümüne uyacak en doğru remedi seçilerek hastanın tedavisine başlanır. Bu kapsamda olekranon bursiti için homeopati tedavisinde kullanılan remediler ve bu remedilerin hangi durumlarda tercih edilmesi gerektiği aşağıdaki gibi olmaktadır.

Ruta graveolens 

Eklem, tendon, kemik ve bursa yaralanmalarının başlıca tedavilerinden biridir. Ağrılar morarır. Fleksör tendonların gerilmesinden kaynaklanan şikayetler; eklemlerde çatlama ile bursit, açık havada yürümekten daha kötü.

Bellis perennis

Kas ve eklem romatizması için mükemmel bir ilaçtır. Travma sonrası ve romatizmal miyaljik ağrılar. Eklemler ağrıyor. Kas ağrısı. Bilek, elastik bir banttan olduğu gibi büzülmüş hissediyor; sürekli hareket ve soğuk uygulamalardan daha iyi. Kas dokularındaki burkulmalar ve yaralanmalar bu ilaçla etkili bir şekilde tedavi edilir.

Lycopersicum esculentum

Tüm uzuvların kaslarında topal ve yorgun bir his ile yoğun, ağrılı, romatizmal ağrıya sahiptir. Sağ deltoid ve göğüs kaslarında keskin ağrı, kolu yukarı ve dışa doğru kaldırmayı daha da kötüleştirir.

Bryonia alba 

Dirseğin şişmesi için endikedir; Tipik Bryonia alba semptomları ile birlikte her nokta baskıda ağrılıdır].

Calcarea fluorica 

Özellikle yaralanma veya aşırı kullanım sonrası tendon ve eklem rahatsızlıklarında kullanılan bir kemik tuzudur. Eklemlerde çatlama, kolay çıkık. Sinovyal şişme; şişme ve sert büyümeler. Bursit ve kronik sinovitte çok etkilidir.

Yorum yapın